Home O MNIE

O MNIE

dodał admin

najbliższe cele

wybrane góry i podróże

Psycholog z wypiętrzonymi marzeniami

Nazywam się Damian Gurba, prowadzę firmę szkoleniowo-doradczą i gabinet psychoterapeutyczny w Lublinie.  Jesteś w miejscu gdzie chcę opowiedzieć o tym jak łączę: góry, podróże, sport, psychologię i bycie przedsiębiorcą. 

Góry i podróże

Moją wielką pasją są góry i podróże, jak wspomniałem na wstępie ta strona powstała między innymi z chęci podzielania się tym kawałkiem swojego życia z górami w tle. Chcę zaprosić Was w miejsca które miałem okazję odwiedzić a także opowiedzieć jak wygląda moja droga od marzeń do celu. Chociaż góry były od bardzo dawna w moim życiu to od wejścia w 2019 roku na Kilimandżaro, na nowo zajęły ważne miejsce i zacząłem rozważać podjęcia się realizacji jakiegoś górskiego wyzwania

Lubię marzyć, planować i wiedzieć w którym miejscu swojego zamierzenia jestem, stąd moja słabość do górskich koron. Pierwszą myślą była Korona Ziemi, miałem za sobą doświadczenie wejścia na Kilimandżaro – nawet bardzo poważnie zacząłem planować zdobycie 9 szczytów tworzących Koronę Ziemi. Nie zawsze pierwsze myśli są najlepsze – tak było również w przypadku Korony Ziemi, gdy opadły pierwsze zachwyty i entuzjazm, rozpoczęła się chłodna analiza: ile to kosztuje, jak wygląda moje doświadczenie na tle tego planu, czy naprawdę mnie to kręci i czy mam banana na twarzy gdy o tym myślę/mówię? – trochę analizy SWOT i auto coachingu 🙂

Na te wszystkie rozważania nałożył się okres pandemii, który ograniczył możliwość fizycznego przemieszczania się. Coraz bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że teraz nie mam gotowości podjąć się zdobycia Korony Ziemi. Mimo, że uważam to za absolutnie fantastyczną przygoda, nie mam ochoty wykonać tej całej pracy przed wyprawą (przygotowanie kondycyjne, zabezpieczenie finansów itp.) aby utknąć w kolejce na Everest czy wydać ok. 45000 USD na zdobycie topu Antarktydy. Szczerze podziwiam ludzi, którzy podejmują się zdobycia Korony Ziemi.

Wulkaniczna Korona Ziemi

Przyszedł początek 2021 roku podróże nadal są utrudnione, stąd trochę więcej czasu podróżuje wirtualnie. Serfuje w Sieci i marzę o odległych krainach i nowych szczytach. Szukam alternatywy dla Korony Ziemi i tak trafiam na Volcanic Seven Summits: klikam, czytam, oglądam i czuję to całym sobą: To jest to! 

Żaden szczyt Wulkanicznej Korony Ziemi (WKZ) nie przekracza 7000 m n.p.m., wejście na każdy z wulkanów to bardziej ambitny trekking niż wspinaczka, a ja jestem jestem turystą, który lubi chodzić, wspinacz ze mnie marny. (więcej o Wulkanicznej Koronie Ziemi w linku)

Wulkaniczna Korona Ziemi staje się moim górskim celem!

Zawodowo

W swojej pracy łącze wiedzę i doświadczenie opartą na wieloletniej praktyce zawodowej i ciągłej edukacji. W swoim zawodowym dorobku mam prace na stanowiskach handlowych i menadżerskich w małych firmach jak również w środowisku międzynarodowym. Góry i podróże od bardzo dawna były w kręgu moich zainteresowań, stąd pierwszy “etat” to pracownik schroniska górskiego na Łabowskiej Hali.

Od 2009 współtworzę Gabinet Psychoterapii i Coachingu oraz firmy szkoleniowe: Osobista Doskonałość oraz Centrum Rozwoju Kompetencji MAGA, gdzie m.in jestem trenerem, coachem i współautorem programów szkoleniowych (w tym szkoły coachingu i szkoły NLP). Prowadziłem w telewizji Activ Family program Aktywator.

Ukończyłem studia psychologiczne – specjalność psychologia kliniczna i osobowości oraz stosunki międzynarodowe – specjalność handel międzynarodowy, Jestem certyfikowanym coachem (PCC ICF), ukończyłem kurs terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (TSR) oraz kurs Mindfulness. Stale podnoszę swoje kwalifikację poprzez udział w kursach i szkoleniach, między innymi ukończyłem studia podyplomowe: “Doradztwo zawodowe” oraz “Psychologię sportu”.

Prowadzę sesje indywidualne i grupowe. Interesuje mnie wsparcie procesu zmian i budowania relacji, zarówno na poziomie osobistym, jak również zawodowym. Pracuję z przedstawicielami różnych grup wiekowych i zawodów m.in: sportowcami, przedstawicielami biznesu, młodzieżą szkolną i studentami. W pracy ważne jest dla mnie holistyczne spojrzenie oraz indywidualne podejście do każdego człowieka, poszanowanie dla jego wartości, czasu i miejsca na drodze życia. Podczas sesji tworzę warunki, w których Klient może w bezpiecznej i nieoceniającej atmosferze odkrywać siebie, swoje zasoby, wyznaczać cele, nabierać zaufania do własnych możliwości i wyborów.

Poza górami i pracą

Prywatnie uwielbiam muzykę z różnych stron Świata i gatunków, książki (od tematyki coachingowej, psychologicznej, filozofii po książki górskie, historię i politykę). Sezonowo oglądam filmy i seriale. Mieszkam na wsi. Lubię gotować i ponad 15 lat nie jem mięsa. Chyba za dużo jeżdżę samochodem ale sprawia mi to ogromna frajdę ?

Trochę fotografuję i trochę piszę (blog: gumisiowakoronagor.pl, współautor monografii “Ziemia Łabowska”(2008) oraz pracy zbiorowej “Dla innych i dla mnie! Model Wolontariatu Międzypokoleniowego”(2020)

COACHING

Góry są miejscem gdzie w oparciu o własne zasoby, przekonania i motywację stale aktualizujemy i wybieramy optymalne rozwiązania aby osiągnąć sukces. Podobnie w coachingu poprzez uczenia się i zmiany nakierowane na podkreślenie mocnych stron oraz wsparcie w pokonywaniu osobistych barier i ograniczeń osiągamy swoje upragnione cele

SZKOLENIA

Podróże są między innymi wynikiem naszej determinacji, umiejętności wyznaczania celów oraz motywowania – zarówno siebie ale również swoich bliskich lub współpracowników. Aby nasze podróże były satysfakcjonujące warto wyciągać wnioski z porażek. Jeżeli mamy ambicje sięgać dalej lub wyżej musimy radzić sobie z własnymi słabościami. Jeżeli podróżujemy w grupie warto pracować zespołowo lub potrafić przewodzić

WYSTĄPIENIA MOTYWACYJNE

Wejście i powrót cało do domu jest wynikiem pracy na nizinach. Wystąpienie prezentuje modele myślenia oparte na wzięciu osobistej odpowiedzialności, zdefiniowaniu celu i przezwyciężanie trudności na różnych etapach tej drogi. Droga po wymarzony szczyt może być fantastyczną historią dla ludzi stojących przed życiowymi wyborami lub poszukujących inspiracji.